top of page

Which Caviar is best for me ?

Kaviár Siberian pochází z Jesetera sibiřského. Jedná se o středně velký druh dosahující hmotnosti 17 až 89 liber (8 až 40 kg). Přirozeně se vyskytuje v sibiřských povodích (od řeky Ob až po řeku Kolyma) a v kotlině Bajkalského jezera. Jeho kaviár má velikost, která závisí na věku (od 2,2 do 2,7 mm), a má šedou a jantarovoubarvu. Jedná se o velice všestranný kaviár s poměrně výraznou chutí. Vyžaduje 6-8 let životního cyklu jesetera.

Vysoce ceněný milovníky kaviáru

Kaviár Da Vinci pochází z Jesetera jaderského, což je italský druh, který se typicky vyskytuje v Jaderském moři a v primárních tocích regionu Padano-Veneta, Dalmácie, Albánie a západního Řecka. Tento kaviár se svou čerstvou, intenzivní a přesvědčivou chutí má zvláště jemnou konzistenci a jeho jikry jsou charakteristické střední velikostí (cca. 2,4 mm) a spíše čirým zbarvením hnědých až černých odstínů. Vyžaduje přibližně 10 let životního cyklu jesetera. Ideální pro vaření.

Kaviár Tradition pochází z Jesetera bílého, který se vyskytuje v oblastech severoamerického tichomořského pobřeží od Aljašky po Baja California. Jedná se o jednoho z nejdéle žijících jeseterů, který se někdy dožívá až sta let, váží přes 1 750 liber (800kg) a měří až 19 stop (6 m). Kromě toho, že je zdrojem libového masa s vysokým obsahem bílkovin, jeho největší hodnota stále souvisí s mimořádnou produkcí velkých jiker, které jsou větší než 3 milimetry, s tmavě šedým až černým zbarvením. Chuť tohoto kaviáru je obzvlášť jemná a vybroušená. Vyžaduje zhruba 11 let životního cyklu jesetera. Ideální pro všechny spotřebitele. 

Anchor Transmontanus

Kaviár Sevruga pochází z Jesetera hvězdnatého, což je malý druh, který jen zřídka dosáhne hmotnosti 55 liber (25 Kg). Vyskytuje se v oblasti Černého moře, Kaspického moře, Azovského moře a v jejich přítocích a dále se vyskytuje v Egejském moři a ve východním Jónském moři. Má spíše aromatickou chuť a je charakteristický malými jikrami (cca. 2 mm) a jeho barva se pohybuje od světle šedé až po antracitově šedou. Vyžaduje minimálně 7 let životního cyklu jesetera a jeho chov je velmi choulositvý.  Ideální pro kaviárové labužníky a fajnšmekry.

Anchor Sevruga

Kaviár Beluga pochází z Vyzy velké, která dosahuje velikosti až 26 stop (8 m) a hmotnosti přes 6 700 liber (3 tun). Původně se tento druh vyskytuje v oblasti Černého moře, Kaspického moře a Azovského moře a před vyhynutím se vyskytoval i v Itálii v Jaderském a Jónském moři a v řekách vlévajících se do těchto moří. Jedná se o nejvzácnější a nejdražší druh, který je charakteristický velkými jikrami (přes 3 mm), které mají oválný tvar a perleťově šedou až tmavě šedou barvu. Vyžaduje zhruba 20 let životního cyklu jesetera. Král kaviáru, cenný jako zlato.

Anchor Beluga

Kaviár Oscietra pochází z Jesetera ruského (pradávný druh původně se vyskytující v oblasti Černého moře, Kaspického moře a Azovského moře). Jedná se o středně velkou rybu, která může vážit 44 až 110 liber (50 Kg) a která produkuje kaviár makové a mírně oříškové chuti s tmavě hnědým až béžovým zbarvením. Mnozí jej považují za ten nejjemnější kaviár. Jikry této ryby jsou velké (2,7 až 3,2 mm). Tento kaviár vyžaduje životní cyklus 9-11 let. Ideální pro kaviárové labužníky a fajnšmekry.

Anchor Beluga/Oscietra

Lingot je zcela speciální druh kaviárového produktu. Jedná se o cihličku sušeného kaviáru, jež lze strouhat jako parmezán na těstoviny, rizota, burgery, steaky, mořské produkty atp. Nezapomenutelný chuťový zážitek a dlouhodobá trvanlivost činí z cihličky Lingot nepostradatelného společníka do jakékoliv kuchyně. Pokrmy připravené s Lingotem připomínájí ráj na Zemi.

Caviar Lingot

Anchor 1
bottom of page